Basın Odası

Allianz’dan en güncel içerikleri takip edebileceğiniz Allianz Basın Odası’na hoş geldiniz.

 

Allianz’la ile ilgili tüm sorularınız için bizlere sağ taraftaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

 

Güncel Bültenler

Allianz, Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi’nde Sağlık Destek Programı sonuçlarını paylaşacak

Sağlık sigortacılığında sektör lideri olan Allianz, 2017de hayata geçirdiği Sağlık Destek Programı kapsamında yürüttüğü Diyabet Projesinin sonuçlarını Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi’nde ilk kez paylaşacak.

Allianz Grubu, 2017’yi 126,1 milyar avro gelirle kapattı

2017, sigorta sektöründe doğal afetler sebebiyle en çok zarar yazılan yıl olarak kayıtlara geçerken, bu zorlu dönemde Allianz Grubu gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 3 artırarak 126,1 milyar avroya yükseltti. Faliyet kârını yüzde 0,4 artışla 11,1 milyar avroya çıkaran Allianz, 2017 yılı için belirlediği hedeflere ulaştı.

Allianz Türkiye 3 sürdürülebilir çözümü hayata geçirdi, 3 girişime destek verdi

Allianz Türkiye, bir yıl içinde 3 özel sürdürülebilir çözümü hayata geçirdi, inovasyon alanında 3 girişime destek verdi. Meme kanseriyle mücadelede kadınlarda farkındalık yaratan uygulama ve elektrikli otomobiller için kasko indiriminin yanı sıra güneş santrallerine özel performans sigortası çözümlerini geliştirdi. Ayrıca kendi kurumundan girişimcilerinin önerisi olan hamile kadınlara bilgi ve network sağlayan BilenAnnem uygulamasının hayata geçmesine, kurum dışından artırılmış gerçeklik tabanlı riziko kontrolüne olanak veren Gamester uygulamasına ve astım hastalarının nefes kapasitelerini kolayca ölçmelerini sağlayan SpiroHome girişimlerine destek verdi.


Berna Özdemir

Allianz Türkiye Dış İletişim Müdürü

berna.ozdemir@allianz.com.tr

Eda Onur

Allianz Türkiye Dış İletişim Yöneticisi

eda.onur@allianz.com.tr