İletişim

Bize Ulaşın

Allianz Müşteri Hizmetleri - 0850 399 99 99

  • İletişim
  • Acentelerimiz

Allianz Gençler Müzik Kampı İstanbul'da

Dünyanın lider finans ve sigortacılık şirketi Allianz’ın, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı işbirliğiyle düzenlediği Allianz Gençler Müzik Kampı’nın 2016 yılında İstanbul’da gerçekleştirileceği, kampın bu yıl Viyana’da düzenlenen ayağında Lang Lang tarafından duyuruldu. Lang Lang kampta ayrıca, genç piyanist Kaan Baysal’ın Allianz Türkiye’nin marka elçisi olduğunu da açıkladı.

Dünyanın yaşayan en önemli sanatçılarından biri olan Lang Lang gözetiminde, 8 ile 14 yaş arası 10 yetenekli piyanist için hayatlarında bir kez yaşayacakları bir fırsat sunan Allianz Gençler Müzik Kampı, 2013 senesinde Münih’te, 2014 senesinde Barselona’da düzenlenmişti. Lang Lang, Viyana’da gerçekleştirilen 3. Allianz Gençler Müzik Kampı’nda, Kasım 2016’da yapılacak 4. Allianz Gençler Müzik Kampı’nın, Allianz Türkiye evsahipliğinde, İstanbul’da olacağını açıkladı.

Allianz Gençler Müzik Kampı hakkında konuşan Allianz Global Marka Elçisi Lang Lang, “Yeni nesil müzik elçileri olan çocukların beraber çaldığını ve aynı tutkuyu paylaştığını gözlemlemek, müziğin gücünün mesajını daha geniş kitlelere yayabilmek, piyano dünyasının geleceğine umutla bakmamı sağlıyor” dedi.

Lang Lang ayrıca, genç piyanist Kaan Baysal’ın, Allianz Türkiye’nin marka elçisi olduğunu açıklayarak, 4. Allianz Gençler Müzik Kampı’nın, Allianz Türkiye Marka Elçisi Kaan Baysal’ın memleketi olan İstanbul’da yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaan Baysal, “Allianz Türkiye Marka Elçiliği” hakkında “Allianz Türkiye, müzik eğitimimi destekleme kararı aldı. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için şimdiden büyük heyecan duyuyorum. Hem müziği desteklediği için hem de bana verilen bu büyük fırsat için Alilanz Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum. Allianz Türkiye Marka Elçisi olarak, tüm dünyada Türkiye’yi müzik ile en iyi biçimde temsil etmek için çalışacağım” dedi.

Allianz Türkiye evsahipliğinde Ekim 2014’te İstanbul'da gerçekleştirilen Lang Lang konseri öncesinde ünlü piyaniste eşlik edecek bir genç yetenek arayışına girilmiş ve bu çalışma sonunda geçen yıl henüz 11 yaşında olan Kaan Baysal keşfedilmişti. İstanbul'daki görkemli konserde Lang Lang'e eşlik ederek Chopin’den eserler seslendiren Kaan Baysal aynı zamanda, 2014'te Barselona'da düzenlen 2. Allianz Gençler Müzik Kampı'na da seçilerek, kampa Türkiye’den katılmaya hak kazanan ilk isim oldu. 3. Allianz Gençler Müzik Kampı’nda “Allianz Türkiye Marka Elçisi” olduğu duyurulan Kaan Baysal’ın müzik eğitimi Allianz Türkiye tarafından destekleniyor.

Her yıl Kasım ayında düzenlenen Allianz Gençler Müzik Kampı, yetenekli genç piyanistlere, birlikte müzik yapma ve dünyaca ünlü piyanist Lang Lang ile çalışma fırsatı sunuyor. Kampta, kültürel aktiviteler ile Münih Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Gençlik Akademisi öğretmenlerinden solo dersler de yer alıyor. Allianz Gençler Müzik Kampı programında ayrıca, Lang Lang ile birlikte dünyanın en önemli konser salonlarında halka açık genişletilmiş bir müzik dersi de yer alıyor.

Toplum için Müzik, Müzik için Allianz

Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olan Allianz Türkiye, müziği ve geleceğin sanatçılarını desteklemeyi, toplumdaki kültürel bağları müzik yoluyla güçlendirmeyi kurumsal sorumluluk felsefesinin merkezine koyuyor. Müziği toplumu ayakta tutan değerli bir kültürel sermaye olarak gören Allianz Türkiye, müziği ve onun dünyasını herkes için erişilebilir kılarak insanların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor.

Allianz Gobal Marka Elçisi Lang Lang’ın kurduğu, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile birlikte gerçekleştirilen ve dördüncüsü Kasım 2016’da İstanbul’da düzenlenecek olan Allianz Gençler Müzik Kampı gibi oluşumlarla globalde de müzik yatırımlarına ağırlık veren Allianz, Türkiye’de, Barış İçin Müzik Vakfı’nın öncü kurumsal destekçiliğini ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın kurumsal destekçiliğini üstleniyor.

2015 yılı içerisinde, müziğe erişmek, müziği öğrenmek isteyen herkese karşılıksız ve Türkçe içerik sunan Türkiye’nin ilk ve tek dijital platformu Motto Müzik’i hayata geçiren Allianz Türkiye’nin marka elçiliğini, müzik eğitimini desteklediği genç yetenek Kaan Baysal yapıyor.

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın, “Allianz Türkiye olarak ekonomik büyümeye katkıda bulunurken, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek bireylerin gelişimini desteklemeye önem veriyoruz. Müziğin birleştirici gücüne inanıyor, müziğe hem globalde hem de Türkiye’de yatırım yapıyoruz. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olarak, odağımıza müziği koyuyor, topluma etkin şekilde dokunacak projelere imza atıyoruz. 7'den 70'e herkesi müziğin ilham veren gücüyle buluşturarak, yaşamdan daha fazla keyif almalarını arzuluyoruz” diyor.

Allianz Hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlemede Baa1, ulusal ölçümlemede, Aa2 alan Allianz Sigorta, Türkiye’deki finansal bir kuruluşun aldığı en yüksek not ile gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha teyit etmiştir. 2015 yılının ilk yarısı itibarıyla hayat dışı branşlarda toplam 1,8 milyar TL prim ve %13,8 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini devam ettirmektedir. Bireysel emeklilikte konsolide verilere göre ilk yarı itibarıyla 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payının sahibi olan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir.

Allianz Türkiye ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye