Allianz ve Lang Lang’den genç piyanistlere çağrı: Allianz Gençler Müzik Kampı başvuruları başlıyor

Klasik müziğin genç efsanesi Lang Lang’ın gözetiminde gerçekleştirilecek 3. Allianz Gençler Müzik Kampı’na başvurular başlıyor! Avusturya’nın başkenti Viyana’da 18-24 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek kampa başvurular 31 Temmuz’a kadar devam edecek.

Dünyanın dört bir yanından 10 yetenekli gencin seçileceği kampa 8-14 yaş arasındaki piyanistler başvurabiliyor. Dünyanın lider finans ve sigortacılık şirketi Allianz’ın, Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile işbirliği içinde düzenlediği Allianz Gençler Müzik Kampı’nın üçüncüsünün başvuruları Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı’nın internet sitesi üzerinden yapılıyor. İnternet sitesindeki formla birlikte, kişisel bilgilerin anlatıldığı ve piyano performansının sergilendiği birer kısa video da paylaşılıyor.

Gelecek nesillerin klasik müzisyenlerine ilham verecek ortak bir vizyona sahip olan Allianz ve Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı’nın düzenlediği Allianz Gençler Müzik Kampı 2015, 10 yetenekli genç piyaniste, birlikte müzik yapma ve dünyaca ünlü piyanist Lang Lang ile çalışma fırsatı sunacak. Kampta, kültürel aktiviteler ve Münih Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Gençlik Akademisi öğretmenlerinden solo dersler de yer alacak. Ayrıca, Allianz Gençler Müzik Kampı 2015’e katılmaya hak kazanan çocuklar, Lang Lang ile birlikte dünyanın en önemli konser salonlarından biri olan “Wiener Musikverein”de halka açık genişletilmiş bir müzik dersi yapacak.

 

Lang Lang : Birlikte müziğin gücünü daha geniş kitlelere yayacağız

Allianz Gençler Müzik Kampı hakkında konuşan Allianz Global Marka Elçisi Lang Lang, “Yeni nesil müzik elçileri olan çocukların birlikte oynadığını ve aynı tutkuyu paylaştığını gözlemlemek, müziğin gücünün mesajını daha geniş dinleyicilere yayabilmek, beni piyano dünyasının geleceği konusunda çok iyimser yapıyor” diyor. Allianz’ın Global Pazarlama Direktörü Joseph K. Gross da gençliği güçlendirmenin Allianz’ın sosyal sorumluluklarından biri olduğunu belirterek, “Lang Lang Uluslararası Müzik Vakfı ile işbirliği sayesinde, Allianz yeni nesil klasik müzik severlerine ilham verecek ve genç yeteneklerin müzikal gelişimlerini desteklemeye devam edecek” diyor.

 

Allianz Gençler Müzik Kampı olağanüstü bir fırsat

Allianz Grubu, gençlerin sosyal gelişimini müzik eğitimi ile desteklemek amacıyla Birleşmiş Milletler Barış Elçisi olan Lang Lang tarafından kurulan vakıf ile 2013’ten bu yana işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin bir ürünü olarak çalışmalarını sürdüren Allianz Gençler Müzik Kampı da, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden, 8-14 yaş arası 10 yetenekli genci bir araya getiriyor. Allianz’ın global marka elçisi olan Lang Lang bu çerçevede geçen yıl Ekim ayında Allianz Türkiye’nin davetiyle özel bir konser için İstanbul’a geldi. Bu konser öncesinde Allianz Türkiye’nin liderliğinde oluşturulan danışma kurulu Lang Lang’e eşlik edecek bir genç yetenek arayışına girmiş ve bu çalışma sonunda geçen yıl henüz 11 yaşında olan Kaan Baysal’ı keşfetmişti. İstanbul’daki görkemli konserde Lang Lang’e eşlik eden Kaan Baysal aynı zamanda, 2014’te Barselona’da düzenlen 2. Allianz Gençler Müzik Kampı’na katılmıştı. Kaan Baysal, bu yıl düzenlenecek olan 3. Allianz Gençler Müzik Kampı’nın reklamlarında, Lang Lang ile birlikte yer alıyor.

Ekonomik büyümeye katkıda bulunurken, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek bireylerin gelişimini destekleyen Allianz Türkiye’nin kurumsal iletişim başkanı Fatmanur Erdoğan konuyla ilgili olarak: Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olarak bu yeni dönemde Allianz Gençlik Müzik Kampı gibi çalışmalarla, dışavurumcu yaklaşımla hareket ederek, odağımıza müziği koyarak, topluma daha fazla ve etkin şekilde dokunacak projelerimizle yer almaya devam edeceğiz. Kaan Baysal ile başlattığımız bu başarılı yolculukta ülke çapında 7’den 70’e herkese ulaşmak ve onları müziğin ilham veren birleştirici gücüyle buluşturarak, yaşamdan daha fazla keyif duymalarını arzuluyoruz.”

Bu yıl üçüncüsü yapılacak Allianz Gençler Müzik Kampı daha önce Münih ve Barselona’da düzenlenmişti. Kamp ve başvuru süreciyle ilgili daha fazla bilgi için www.langlangfoundation.org internet sitesi ziyaret edilebilir.

 

Allianz hakkında
Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.


Allianz Türkiye ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye

15 Haziran 2015