Allianz'dan 2013 Yılında Yeni Ürün; Altın Fonu

ALLIANZ’DAN ALTIN FONU KAZANDIRIYOR

Türk halkının sigorta ve emeklilik ihtiyaçlarına A'dan Z'ye çözümler sunan Allianz, bireysel emeklilik sistemindeki yeni yasal düzenlemelerin ardından yeni emeklilik fonu olan Altın Fonu’nu katılımcılara sunuyor. Sigortalılar, Altın Fonu ile altın piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak kazanırken, % 25’lik bireysel emeklilik devlet katkısına da sahip oluyor.

Allianz, Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına sunduğu birçok fon seçeneğine bir yenisini daha ekleyerek farklı bir yatırım fonunu sigortalıları ile buluşturuyor. Altına yatırım yapmak isteyenler ve  Allianz Altın fonu aracılığıyla yatırım yapanlar, altın fiyatındaki değişimlere ilave olarak ayrıca %25’lik bireysel emeklilik devlet katkısına da sahip oluyor.  

Allianz’ın yeni Altın Fonu’nda katılımcılar, ödedikleri katkı payını bu fona aktarmak istediklerinde katkı payı dağılım oranı değişikliği ile portföy dağılım oranlarını da fonlarına ekleyebiliyorlar. Altına yatırım yapmayı seven Türk halkının ihtiyaçlarını temel alarak hazırlanan; diğer tüm yatırım fonlarında da olduğu gibi uzman portföy yönetimi, risk-getiri analizleri, portföy çeşitlendirmesi, yatırım öncesi analizleri, aktif portföy yönetimi  ve iç kontrol sistemleri gibi hizmetler de sunan Altın Fonu’nun altın piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak kazandırması planlanıyor. Tüm bunların yanı sıra katılımcılar, fonlarını sene içerisinde 6 defa değiştirme hakkına sahip olacaklar; böylelikle fon, fiziki olarak altını likidite etmekten daha kolay likidite edilecek; fonun esnekliği de böylece artmış olacak.