Yönetim Yapısı

CANSEN BAŞARAN-SYMES - Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1981 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Pricewaterhouse’un (PW) kuruluş aşamasında şirkete katılarak, 1990’dan itibaren şirket ortağı olarak çeşitli kademelerde görev almıştır. Türkiye dışında Kopenhag ve Londra ofislerinde de bulunan Sn. Başaran-Symes, 1998-2012 arasında PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye Başkanlığı’nı yürütmüştür. 2000 yılında Dünya Ekonomi Forumu tarafından Geleceğin Global Lideri unvanını almış olup, 2004 yılında yüz aktif liderden oluşan Geleceğin Global Liderleri topluluğuna seçilmiştir. 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin, ardından da PwC Eurofirm yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) ve Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği (TMUD), Türk-Hollanda İş Konseyi (DEIK) ve Türk-İngiliz İş Konseyi’nin yönetim kurullarında görev almıştır. Sn. Başaran-Symes aktif olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı, Endeavor (Etkin Girişimci Destekleme Derneği) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi, FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) Danışma Kurulu Başkanı, BCCT (Ingiliz Ticaret Odası) danışma kurulu üyesi, Bağımsız Denetim Derneği- kurucu üyesi ve danışma kurulu üyesi olarak görev yapmakta olup Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

SERGIO BALBINOT - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1958 Tarvisio, İtalya doğumludur. Bolonya Üniversitesi’nin Ekonomi ve İşletme bölümlerinden mezun olan Sn. Balbinot, 1983 – 1989 yıllarında Assicurazioni Generali SpA, Trieste’de ve Deutscher Lloyd, Münih’te, çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1989 – 1992 yılları arasında Assicurazioni Generali’de, Zürih Merkez Ofis Başkanı olarak görev almıştır. 1992 – 1995 yılları arasında Assicurazioni Generali’nin yan kuruluşu olan, Paris’te bulunan Europ Assistance S.A.’de uluslararası faaliyetlerinden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olmuştur. 1995 – 1998 yılları arasında Trieste’de bulunan Assicurazioni Generali SpA.’da, çeşitli yönetim görevlerini üstlenmiştir. 1998 yılından 2014 yılına kadar Assicurazioni Generali SpA’da, sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı (1998-2000), Genel Müdür (2000-2002), Murahhas Üye (2002-2012) ve Sigorta Başkanı (2012-2014) olarak görev yapmıştır. Sn. Balbinot, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Allianz’ın faaliyet gösterdiği Kuzey ve Güney Avrupa ülkelerinin (Fransa, Türkiye, Benelüks, Afrika, İtalya ve Yunanistan) sigorta faaliyetlerinden sorumlu Allianz SE Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Bu görevi ile birlikte Türkiye’de Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

AYLİN SOMERSAN-COQUI - Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

1976 İstanbul doğumludur. Amerika’da bulunan Davidson College’ın Ekonomi ve Almanca ana bölümlerinden ve Uygulamalı Matematik alt bölümünden mezundur. Ayrıca Harvard Üniversitesi İşletme yüksek lisansı bölümünü bitirmiş olup, Lisanslı Finansal Danışman (CFA) sertifikasına sahiptir. 1998 yılında kariyerine New York’ta bulunan Morgan Stanley bankasında yatırım bankacısı olarak başlamıştır. 2003 senesinde Münih’te Allianz Global Investors şirketine katılmış, 2005-2010 seneleri arasında PIMCO’nun Münih, Newport Beach ve Londra ofislerinde, son olarak da Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Müşteriler, İsviçre sorumlusu olarak görev yapmıştır. Kariyerine Allianz SE CEO Ofisi Eş Başkanı olarak devam eden Aylin Somersan-Coqui, Ocak 2013’ten bu yana Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı, Temmuz 2013 tarihi itibarıyla da Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Sn. Somersan-Coqui, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görev yapmaktadır.

SOLMAZ ALTIN - Yönetim Kurulu Üyesi

1974 Almanya doğumludur. University of Duisburg (Almanya) ve University of Technology Sydney’de Ekonomi ve İşletme bölümleri mezunudur. İş hayatına Citibank’ta başlamış, daha sonra Dresdner Bank, PWC ve KPMG Almanya’da çalışmıştır. Türkiye’deki çalışma hayatına 2007 yılında KPMG Türkiye’de Risk Direktörü olarak başlayan Sn. Altın, Ocak 2009’dan itibaren Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de sırasıyla Risk Direktörü, Nisan 2010 tarihinden itibaren de Mali İşler Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Altın, 2013-2015 yılları arasında Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde İcra Kurulu Başkanı;  Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. şirketinde ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmüştür. 01.01.2014 tarihinde Allianz Uluslararası İcra Komitesi’nin üyesi seçilen Sn. Altın, Ocak 2016’da Allianz Grubunda Dijital Dönüşüm Başkanı olarak göreve başlamıştır. Sn. Altın, 30.03.2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

SIRMA GENTCHEVA GOTOVATS - Yönetim Kurulu Üyesi

1971 Plovdiv, Bulgaristan doğumludur. Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü’nün Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünden mezun olmuş ve aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. 1995 yılında kariyerine The Boston Consulting Group’ta danışman yardımcısı olarak başlayan Sn. Gotovats, 1998-2004 yılları arasında Remedium Group’ta çalışmış olup 2005-2010 yılları arasında Renaissance Insurance Group’ta COO, İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği gibi çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2011 yılından 2015 yılına dek Uralsib Insurance Group’un hayatdışı branşında CEO’luk, hayat ve sağlık branşlarında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Sirma Gotovats, Ağustos 2015 itibari ile Allianz SE Güney ve Batı Avrupa Bölge sorumlusu olarak çalışmaktadır. Bu görevinin yanında, 01.01.2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

SHINJI URANO - Yönetim Kurulu Üyesi

1963 Hyogo, Japonya doğumludur. Kyoto Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. 1985 yılında Tokio Marine and Fire Insurance Co. Ltd.’de çalışmaya başlayan Sn.Urano 2004-2009 yılları arasında şirketin Üretim Departmanı'nda müdür; 2009-2013 yılları arasında Kansai Üretim Departmanı'nda Genel Müdür; 2013-2015 yılları arasında ise Nakliyat Sigortaları Departmanı'nda Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılında Nakliyat Sigortaları Departmanı'nın Genel Müdür ve Direktör Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Nisan 2016 itibarıyla, Tokio Marine and Fire Insurance Co. Ltd. şirketinde CEO, Avrupa ve Afrika bölümü başkan temsilcisi, Londra irtibat ofisi sorumlusu olarak atanmıştır. Sn.Urano, 30.03.2016 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


AHMET TURUL - Yönetim Kurulu Üyesi (İç Kontrol ve Risk Yönetimi ile Uyum Programı)

1959 Van doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. 1980-88 arasında Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanı olarak görev yapmış, 1988-1999 arasında Koç Holding A.Ş.’de mali işler koordinatörlüğü, ardından da Koç Tüketici Finansmanı A.Ş.’de mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcılığı yapmıştır. 2002’de Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. mali işler direktörü olan Sn. Turul, 2010 yılından itibaren Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., 2013 yılından itibaren de Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. Şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi, 2014 yılından itibaren ise Tüpraş A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Bu görevleri yanında Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Disiplin Kurulu Üyeliği, Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş.’deYönetim Kurulu Üyeliği ve TSB’yi temsilen Vergi Konseyi Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

ÖMÜR ŞENGÜN - Yönetim Kurulu Üyesi

1951 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik - Fizik Bölümü mezunudur. Sigortacılık sektöründe 1984 yılında Sigorta Denetleme Kurulunda Aktüer Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış olup, aynı yıl İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünü bitirmiştir. 1990 yılında Şark Sigorta T.A.Ş.’de Aktüer ve Sağlık Departmanı Müdürü olarak göreve başlamış ve 1991’den itibaren Şark Hayat ve Sigorta A.Ş.’de çalışmaya devam etmiştir. 1995’de Hayat şirketimizde Teknik Koordinatörlüğe, 1997’de ise Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na terfi etmiştir. Ömür Şengün, hayat ve sağlık dışında BES faaliyetlerinden de sorumlu olmuştur. Ömür Şengün, 2005-2010 yılları arasında Aktüerler Derneği’nin başkanlığını da yürütmüştür. 2010-2014 yılları arasında ise Aktüerya Sınav Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmüş olan Ömür Şengün, aynı yıllarda şirketimizi temsilen Emeklilik Gözetim Merkezi’nde Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmıştır. Bir süre hayat dışı bireysel ve kurumsal sigortalardan sorumlu Direktör olarak da görev yapan Ömür Şengün 2010-2012 yılları arasında Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, halen Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

Prof.Dr. GÜLER ARAS - Yönetim Kurulu Üyesi (İç Denetim)

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Finans Anabilim Dalı’nda Profesör olarak görev yapan Güler Aras, `Finans Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Araştırma ve Uygulama Merkezi` kurucu direktörlüğünü yürütmektedir. Aras, aynı üniversitede 1992 yılında başladığı akademik kariyeri süresince uzun yıllar farklı yönetim kademelerinde yer almış olup, aynı zamanda çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma komisyonlarında aktif olarak görev yapmıştır. Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Sektör Strateji Geliştirme Komisyonu, Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Seferberliği Çalışma Komisyonu, Kalkınma Bakanlığı, Kalkınma Planları, Finansal Hizmetler İhtisas Komisyonu ve KOBİ’ler ve Esnaf Sanatkarlarının Güçlendirilmesi İhtisas Komisyonlarında yer almış olan Prof. Dr. Güler Aras, TÜSİAD Kurumsal Yönetim Komitesinde çalışma grubu üyesi ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Akademik Kurulu’nda da kurucu üye olarak yer almaktadır. Sn. Aras, 30.03.2015 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinde İç denetimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

TAYLAN TÜRKÖLMEZ - Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1969 İstanbul doğumludur. 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi İdari İlimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını 1994 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamlamıştır. İş yaşamına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te başlayan Türkölmez, Mart 2006 tarihinde Yapı Kredi Emeklilik’te Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, daha sonra Satış ve Finansal Yönetim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 1 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Yapı Kredi Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlayan Sn.Türkölmez, 4 Ekim 2013 tarihi itibariyle aynı görevi Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinde sürdürmekte olup 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Allianz Hayat ve Emeklilk A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

Denetçiler

PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

BJK Plaza, Süleyman Seba Caddesi No: 48 B Blok Kat: 9 Akaretler, 34357 Beşiktaş – İstanbul


Bireysel Emeklilik Yatırım Fonları için –

PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.

BJK Plaza, Süleyman Seba Caddesi No: 48 B Blok Kat: 9 Akaretler, 34357 Beşiktaş – İstanbul


Yöneticilerimiz:

Ersin Pak Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı
Tolga Gürkan Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı
İlkay Özel İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Okan Özdemir Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
Şebnem Seniye Karaduman Hukuk Genel Müdür Yardımcısı
Ahmet Kemal Kaan Günay Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı