Allianz - Futbol 1

Futbol Hakkında

Futbol, dünyanın en popüler sporudur. FIFA'nın tahminlerine göre, dünya genelinde 265 milyon erkek ve kadın futbol oynamakta, 3,5 milyar kişi ise kendisini futbol taraftarı olarak görmektedir. Futbolun popülerliğinin artarak dünya genelinde rekor düzeylere ulaşması ve her geçen yıl daha da güçlenmesi nedeniyle, bu sayıların artmaya devam etmesi beklenmektedir. Futbolun bu eşsiz erişim gücü, onu Allianz'ın yeni ve büyümekte olan hedef gruplarla iletişim kurmak için kullanabileceği ideal etkinlik haline getirmiştir. Gezegenin en iyi iki futbol takımı FC Bayern Munich ve FC Barcelona'nın ortağı olan Allianz, futbolu yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak gören büyük kesimleri destekleyen eşsiz bir konumdadır.

Allianz, futbolun takım oyunu, tutku, disiplin gibi değerlerinin sahada ve saha dışında eşit derecede önemli olduğuna inanır. Bu değerleri, yeni nesil futbolculara ve taraftarlara aşılamayı amaçlar. Bu amaca ulaşmak için, 2009 yılından beri her yıl 25 ülkeden gençlerin FC Bayern genç takımı antrenörleriyle bir hafta çalışmak üzere Münih'e davet edildiği Allianz Gençler Futbol Kampı'nı düzenlemektedir. Bu kamp sayesinde, bu genç erkeklere ve kadınlara; yeteneklerini geliştirmeleri, FC Bayern'deki yaşamın perde arkasına göz atmaları, en sevdikleri futbol yıldızlarıyla maç ve antrenmanlar izlemeleri ve dünyanın dört bir yanından gelen, ilham verici diğer futbolcularla arkadaş olmaları için yaşamlarında bir kez karşılarına çıkacak bir fırsat sunmaktadır. Futbol aşkı, ülkeleri ve dilleri birbirinden farklı insanları bir araya getirirken, Allianz, spor tutkusu etrafında birleşen genç taraftarlar için dünya çapında bir topluluk kurmanın gururunu yaşamaktadır.

Allianz - Futbol 2
Allianz - Futbol 3

Gerçekten de, "topluluk" tüm futbol faaliyetlerimizde önemli bir kavramdır. Allianz, sokak futbolundan sosyal medyaya ve üst düzey profesyonellere kadar her türlü uluslararası futbol topluluğuyla ortaklık kurar, çünkü futbolun farklı kişilerin yaşamları üzerinde birçok farklı şekilde olumlu etkisinin olacağını bilir. Bu pozitif etkiyi, bugünün ve geleceğin oyuncu ve taraftarları için derinleştirmek amacıyla Allianz çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha Fazlası İçin