Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Hakkında

Motor sporlarındaki başarılı geçmişini sürdüren Allianz, dünya genelindeki yarış meraklılarına heyecan verici deneyimler sunmak ve pistteki teknolojik mükemmelliği gözler önüne sermek için Mercedes-AMG Petronas Motorsport Formula One Ekibiyle ortaklık kurmaktan gurur duyar.

Formula 1
 

Allianz - Formula 1

Formula 1, motor sporlarının zirve noktasıdır ve Formula 1'in düzenleyici kuruluşu Federation Internationale de l'Automobile (FIA), sporda güvenlik standartlarının sürekli olarak optimize edilmesinin yanı sıra dünya genelinde güvenliğin teşvik edilmesini amaçlamaktadır.

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Hakkında

Allianz - Mercedes-AMG Petronas Motorsport Hakkında

Mercedes-AMG Petronas Motorsport Formula One Takımı, 80 yıl boyunca motor sporlarında öncü konumda olmuştur. 2011 yılından bu yana Takım Ortağı olan Allianz, dünya genelinde yol güvenliğini savunduğu kampanyalar düzenlemek için pilotlar Lewis Hamilton ve Nico Rosberg ile birlikte çalışmaktadır.

Allianz Teknoloji Merkezi

Allianz - Allianz Teknoloji Merkezi

Allianz, kendi otomotiv teknolojisi araştırma enstitüsüne sahiptir. Allianz Teknoloji Merkezi (AZT) her yıl yaklaşık 90 çarpışma testi gerçekleştirir ve çarpışma davranışı, yolcuların korunması ve bisikletliler ile yayalar için yol güvenliğini geliştirmek için araştırmalar yürütür.